1. Augusztus 29-én hétfőn, Keresztelő Szent János mennyei születésnapjának ünnepét tartjuk. A szertartásokat a hétköznapra eső ünnepek rendje szerint végezzük.
  2. Jövő vasárnap, szeptember 4-én a Szent Liturgiák után megáldjuk a tanévet elkezdő iskolás gyermekeinket. Örömmel megáldjuk a gyermekek mellett a tanszereket, iskolatáskákat, „legnehezebb” tankönyveket is.
  3. Szeptember 10-ére szombaton egyházközségi gyalogos zarándoklatot szervezünk.  Reggel 5 órakor indulunk templomunkból, útközben Oroson és Napkoron is lehet majd csatlakozni. Szeretettel bátorítunk mindenkit a közös zarándoklatra.
  4. Október hónapban lesz a népszámlálás, amelynek fontos eleme, hogy megvalljuk egyházunkhoz való tartozásunkat. Szeretettel várjuk a népszámlálási kampányhoz önkéntesek jelentkezését. Jelentkezni az egyházközségi atyáknál lehetséges.