Nyíregyházán a Szent Miklós Görögkatolikus Székesegyházban dr. Orosz Atanáz miskolci megyéspüspök diakónussá szenteli Szemán Andrást 2017. szeptember 30-án 10.00 órától.

Szemán András 1988. május 9-én született Debrecenben. Papi családban nevelkedett. Máriapócson fejezte be az általános iskolát 2003-ban, 2007-ben a Pannonhalmi Bencés Gimnáziumban érettségizett. A gimnáziumi évek alatt fokozatosan érlelődött benne, hogy papi pályára lép. A teológiai tanulmányainak előkészítő évét a Borromei Szent Károly Papnevelő Intézetben kezdte Vácott, majd a Szent Atanáz Görögkatolikus Hittudományi Főiskolán folytatta 2010-ig. Aztán ösztöndíjasként Rómában tanult három-három évig a Pápai Gergely Egyetemen és a Pápai Keleti Intézetben. A szociális évet gyermekgondozóként a Vakok Batthyány László Római Katolikus Gyermekotthonában töltötte. 2012-ben felolvasói rendben, 2016-ban alszerpapi rendben részesült. Jelenleg a Nyíregyházi Egyházmegye Püspöki Hivatalának munkatársa.

Diakónussá Nyíregyházán a Szent Miklós Görögkatolikus Székesegyházban dr. Orosz Atanáz miskolci megyéspüspök szenteli 2017. szeptember 30-án 10.00 órától. Mindenkit szeretettel hívnak és várnak az eseményre.

Nyíregyházi Egyházmegye