A mai nappal megkezdődött görögkatolikus egyházunk Karácsony előtti böjti időszaka.

Ezen csendes és különleges szakasza éveinknek rengeteg szép és meghitt hagyománnyal gazdagít bennünket. Ennek egyik kedves része az adventi koszorú is, mely szimbolikájával és puszta létével segítségünkre lehet készületünkben.

Éppen ezért szeretnénk, ha közösen, egy jó hangulatú beszélgetés közben készítenénk el otthonainkba szánt koszorúinkat, így is gazdagítva annak jelképes jelenlétét és üzenetét családjaink körében.

Várjuk tehát szeretettel a kedves testvéreket november 19-én, vasárnap 14 órakor a hittan terembe egy közös adventi koszorú készítésre, melyeket meg is áldunk majd a templomban.

Kérjük, hogy akik eljönnek, mindenképpen jelezzék ezt Parókus, vagy káplán atyának telefonon, mailen, vagy a facebook-on keresztül, vagy a sekrestyében péntek délig, hogy a „hozzávalókat” megfelelő mennyiségben és időben be tudjuk szerezni.

Áldott készületet kívánunk minden Kedves Testvérünknek!