A 2020-ban Magyaroszágon megrendezésre kerülő Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus (www.iec2020.hu) missziós keresztje, melyet Ferenc pápa megáldott, március 2-án, Máriapócson kezdi meg országjáró körútját. Ez a kereszt március 14-én érkezik Nyíregyházára, ahol végigjárva a nyíregyházi görögkatolikus templomokat érkezik el székesegyházunkba.

A kereszt körútjának nyíregyházi programja az alábbiakban olvasható:

Helyszín és dátum Kezdési idő Szertartás Szolgálattevők
Örökösföld

2018.03.14.

 

15:00

Imaóra

Szent Imrés diákok

17:30 Előszenteltek liturgiája Dr. Obbágy László

Dr. Janka György(préd.)

19:00 Nagy hódolás

utána egész éjjel nyitva lesz a templom

virrasztás

Jelenlévő papság
2018.03.15.
8:00 Utrenye
9:00 Imaóra
12:00 Imaóra
Jósaváros

2018.03.15.

15:00 Paraklisz
16:00 Rózsafüzér
17:30 Előszenteltek Liturgiája Dr. Sivadó Csaba

Dr. Kruppa Tamás(préd.)

18:30 A Jósavárosi Nagyboldogasszony kórus hangversenye
19:00 Akathiszt a szenvedő Jézushoz
2018.03.16. 8:45 Utrenye
11:00 Trithekti imaóra
Kertváros

2018.03.16.

15:00 Imaóra

A huszár – telepi gyerekek keresztlátogatása

16:00 Római Katolikus keresztút
17:00 Betegek szentségének ünnepélyes kiszolgáltatása Jelenlévő papság
17:30 Előszenteltek Liturgiája Szabados Viktor

Dr. Mosolygó Marcell(préd.)

19:00 „Kereszt által lett az egész világ üdvössége!”

Dr. Mosolygó Marcell vetített-képes előadása

2018.03.17. 8:00 Imaóra
8:15 Akatisztosz
Belváros

2018.03.17.

16:00 Imaóra
16:20 Akatisztosz Kovács Csaba
17:30 Szent Liturgia Grunda János

Dr. Véghseő Tamás(préd.)

19:00 Vecsernye és utrenye lítiával Polyák Imre
21:00 Zsoltár és szentírásolvasás Hivek
24:00 Éjféli zsolozsma

virrasztás

Kocsis Dániel
Vasárnap

2018.03.18.

6:30 Szent Liturgia
7:15 Akatisztosz
8:30 Szent Liturgia
10:00 Szent Liturgia Szocska Ábel
12:00 Szent Liturgia
13:00 – Egyéni imádságokra fenntartott idő
16:45 Vetítés és előadás Dr. Mosolygó Marcell
17:30 Szent Liturgia
2018.03.19. 06:45 Utrenye
7:45-8:30 Imaóra

Szent Miklós Iskola

Kovács Csaba
9:30-10:00 Sója Miklós Iskola Virág László
10:30-11:00 Sója Miklós Iskola Virág László
11:00 Szent Miklós Óvoda imádsága Molnár Zoltán
12:00 Imaóra és déli istentisztelet

 

Pin It on Pinterest

Share This