A Szent Miklós párfogásába ajánlott székesegyházunkban Müra püspökére, az önzetlen adakozó szeretet szentjére emlékezünk, a szabadtéri műsorokkal a püspök követét várjuk. A templombúcsú ünnepi Szent Liturgiáját Szocska A. Ábel megyéspüspök celebrálja.

PROGRAM:

December 7-én 18.00 órától vecsernyével kezdődő egész éjszaka virrasztás és imádság lesz a templomban.

December 8-án:

10.00 Szent Liturgia a Szent Miklós-székesegyházban, Szocska A. Ábel nyíregyházi megyéspüspök vezetésével és prédikációjával. A liturgia végén az idén alapított Szent Miklós-díjak átadása következik, majd körmenet.
12:30 A búcsú résztvevőinek megvendégelése a Kossuth téren
13:00 A nyíregyházi Szent Miklós Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium növendékeinek előadása
13:30 A nyíregyházi Sója Miklós Görögkatolikus Óvoda és Általános Iskola diákjainak zenés-táncos műsora
13:45 Köszöntők
14:00 Farkasházi Réka és a Tintanyúl koncertje
14:30 Megérkezik Szent Miklós követe, és ajándékot oszt a jelenlévő gyermekek között
15:00 A nagykállói Korányi Frigyes Görögkatolikus Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium tanulóinak előadása.
16:00 Zárszó

A közös Mikulás-várás ideje alatt, a gyermekek számára interaktív hittanos feladatokkal, kézműves foglalkozásokkal kedveskedünk, ugyanakkor az egész napos ünnepi műsor alkalom a találkozásokra, beszélgetésékre. A nap során jótékonykodhatunk is, hiszen a Szent Miklós-óvoda óvodapedagógusai által készített ajándéktárgyakért, valamint a nyíregyházi görögkatolikus egyházközségek felajánlásaiért cserébe a Nyíregyházi Egyházmegye Jótevő Alapítványát támogathatják az adakozó kedvű vendégek.

Forrás: Nyíregyházi Egyházmegye