Karácsony vigíliáján, december 24-én, csütörtökön reggel fél 8-tól királyi imaórákat és déli istentisztelete végzünk a Székesegyházban, utána este 17 órakor kezdjük Nagy Szent Bazil előesti liturgiáját vecsernyével. Éjfél előtt 23 órától Nagy esti zsolozsmát, éjféltől pedig már karácsonyi Szent Liturgiát végzünk.

Karácsony mindhárom napján, pénteken, szombaton és vasárnap is vasárnapi renddel végezzük a liturgiákat, azaz fél 7-kor, fél 9-kor, 10 és 12 órakor, valamint este fél 6-kor végzünk mindhárom napon Szent Liturgiát, az utrenyék 7.15-től a vecsernyék az esti Szent Liturgiák után kezdődnek minden nap. 

Hétköznapokon reggel 6.30-tól I. Imaóra, utána 6.45-től Szent Liturgia kezdődik, esténként 17.30-tól pedig szintén Szent liturgiát végzünk, utána alkonyati zsolozsmát.

December 31-én este 17.30-tól óévi hálaadó liturgiát végzünk, utána ünnepi nagyvecsernyét, mivel keleti egyházunkban Január elseje Urunk körülmetélésének és Nagy Szent Bazil atyánknak az ünnepe is. Január elsején a köznapi ünnepi rend szerint reggel fél 7-től, 10 órától és este fél 6-tól végzünk Szent Liturgiát, az ünnepi reggeli zsolozsma 8.45-kor, az utóvecsernye az esti Szent Liturgia után kezdődik kb. 18.25-kor

Fotó: Szikora Csilla