2022-ben is megszervezik az ökumenikus imahetet január 16. és 23. között. A keresztények egységéért felajánlott imahét idei mottója Máté evangéliumából vett igeszakasz: „Láttuk az ő csillagát napkeleten, és eljöttünk, hogy imádjuk őt.” (Mt 2,2)

A járványhelyzetre való tekintettel az ökumenikus imahétnek csupán az első három napján, vasárnap, hétfőn és kedden találkoznak az ökumenizmus jegyében együtt imádkozó keresztény testvérek Nyíregyháza belvárosában. A három nap estéin, 18 órai kezdettel három különböző helyszínen szerveznek imaalkalmat a keresztény egyházak lelkipásztorai.

Január 16. nyitó nap, vasárnap, 18.00

helyszín: az evangélikus nagytemplomban

igehirdető: Papp Dániel baptista lelkipásztor

liturgikus: dr. Kruppa Tamás görögkatolikus parókus

élő közvetítés: Evangélikus Nagytemplom Nyíregyháza YouTube-csatornája

Január 17., hétfő, 18.00

helyszín: Magyarok Nagyasszonya római katolikus társszékesegyház

igehirdető: dr. Gaál Sándor református esperes

liturgikus: Hajdúné Csernák Erzsébet metodista lelkipásztor

élő közvetítés: Magyarok Nagyasszonya társszékesegyház YouTube-csatornája

Január 18., kedd, 18.00

helyszín: Belvárosi Református Egyházközség

igehirdető: Csordás Gábor római katolikus plébános

liturgikus: Kovács László Attila evangélikus igazgató-lelkész

élő közvetítés: Belvárosi Református Egyházközség

További információk a Nyíregyházi Egyházmegye honlapján olvashatók.