1. Május elseje van, anyák napja. Isten áldja és oltalmazza a gyermeket vállaló és nevelő édesanyákat, akik egyházközségünk területén élnek és nevelik gyermekeiket, unokáikat, dédunokáikat. A fél 9-es liturgia után egy szál virággal mi is köszöntjük/köszöntöttük őket.
  2. A jövő héten gyűjtést szervezünk a papnevelés céljaira, amihez tisztelettel kérjük a hívek adományait.
  3. Május 14-én, szombaton gyermekbúcsú lesz Máriapócson. Buszt indítunk a Székesegyház elől a búcsújáró gyermek számára. A hittanos gyerekek a hitoktatójuknál jelentkezhetnek erre a fél napos szombati, vidám és imádságos gyermeknapra. A program szerint legkésőbb 14 órára érkezünk haza. Családok is csatlakozhatnak, amennyiben meg tudják szervezni utazásukat saját személyautóval, mivel a busz már gyakorlatilag megtelt.
  4. Május hétköznapjain, a kiemelt nagy szentek napjait kivéve Parakliszt fogunk végezni az esti Szent Liturgiák után.
  5. Az adóbevallások ideje van. Kérjük a testvéreket, hogy adójuk 1%-ával támogassák a Magyar Katolikus Egyházat a 0011-es technikai szám feltüntetésével, a másik 1 %-ával pedig a templomunk és Parókiánk támogatására alapított Szent Tamás Alapítványt, amelynek adószáma: 18792124-1-15.
  6. Áldott vasárnapot kívánunk minden kedves testvérünknek!