Augusztus 1-től új liturgikus rend lép életbe templomunkban. Az új szertartás rendet az újságos asztalra és az egyházközség online felületeire kihelyezett tájékoztatókon lehet megismerni.

Holnap, augusztus 1-én kezdődik a Nagyboldogasszony ünnepét megelőző böjti időszak.

Lelki zarándoklatra várunk szeretettel mindenkit a Nagyboldogasszony böjt idejére, minden hétköznap este, a Szent Liturgia után Parakliszt imádkozunk benne elmélkedésekkel: útkeresésről, isteni és emberi tervekről, barátságról, befogadásról, áldásról, találkozásról, imádságról, hivatásról.

A szertartás alatt gyónásra és lelki beszélgetésre is biztosítunk lehetőséget.

Augusztus 6-án Urunk színeváltozásának ünnepén az új hétköznapi ünnepi rend szerint végezzük a szertartásokat:

Augusztus 5-én pénteken a 17.30-as Szent Liturgia után az előesti Lítiás Nagy Necsernyét végezzük.

Augusztus 6-án szombaton:

• reggel 7 órakor Szent Liturgia,
  • reggel 7.45-kor Utrenye,
  • reggel 9 órakor Szent Liturgia,
  • este fél 6-kor  Szent Liturgia és Vecsernye lesz.

A Szent Liturgiák végén gyümölcsszentelést végzünk.

10-én érkeznek az ifjúsági zarándokok Nyíregyházára, este 10 órától együtt imádkozhatunk a templomunkban többszáz fiatallal.