A MEÖT szervezésében, jövő héten vasárnap un. Missziós nap lesz Nyíregyházán, aminek keretében a történelmi egyházakat meglátogatják a tanács vezetői. Templomunkban a 11-kor kezdődő Szent Liturgián Füsti-Molnár Szilveszter a sárospataki református teológia tanára fogja az igehirdetést tartani.

A tegnapi nappal elkezdődött Magyarországon a népszámlálás. A kérdőíveket az első két hétben lehetőségünk van online is kitölteni. Ebben szeretnénk segíteni, ezért október 8-9-ei hétvégén reggel 8 és este 6 óra között a parókia népszámlálási pontként fog működni. Közösségünk fiataljai szívesen segítenek a népszámlálási kérdőíveket kitölteni. Aki szeretné igénybevenni a segítséget, azok a kapott, kódot tartalmazó levelet hozzák magukkal.

Október hónapban Parakliszt  vagy Akatisztoszt végzünk a hétköznapi liturgiák után.