Nézzétek az ég madarait: nem vetnek, nem aratnak, csűrökbe sem gyűjtenek, és a ti mennyei Atyátok táplálja őket. Nem értek ti sokkal többet ezeknél?

Ki az közületek, aki aggodalmaskodásával képes az életkorához egyetlen könyöknyit hozzátenni? És a ruha miatt miért aggódtok? Nézzétek a mezők liliomait, hogyan növekszenek: nem fáradoznak és nem fonnak; mégis, mondom nektek: még Salamon sem volt dicsősége teljében úgy felöltözve, mint egy ezek közül. (Mt6,26-30)

Fogadjuk el a jó tanácsot, fogadjuk meg a receptet. Legyen alkalmunk a következő napokban legalább egy este sétálni. Megcsodálni a teremtett világot, felfedezni benne a teremtés szépségét, felfedezni az Isten csodálatos gondviselését, nyugalmat és békét találni.

S a tökéletes hatás érdekében van még egy fontos recept: 

Keressétek előbb Isten országát és az ő igazságát a többi mind megkapjátok hozzá! (Mt6,33)

A legjobb és legbiztosabb recept. De aggódó típusú embereknek, munkájukban túlzottan belefeledkezőknek, szorongásra hajlamosaknak a hatás csak rendszeres szedés mellett javasolt!