1.Augusztus 1-jén, kedden a Szent Kereszt körülhordozása és a Makkabeus vértanúk ünnepén a 17.30-kor kezdődő Szent Liturgia végén vízszentelést végzünk.

2. Augusztus 1-jén, kedden kezdődik a Nagyboldogasszony böjtje, amely augusztus 15-ig az Istenszülő elszenderülésének ünnepéig tart.

  3. A Nagyboldogasszony böjtjében az esti Szent Liturgia után Parakliszt és Akathisztoszt végzünk:

  • augusztus 2-án, szerdán Parakliszt
  • augusztus 3-án, csütörtökön Parakliszt
  • augusztus 4-én, pénteken Akathisztoszt imádkozunk.

  4. Augusztus 6-án, vasárnap az Úrszínváltozás ünnepén a 9 órakor kezdődő Szent Liturgia végén kerül sor a gyümölcsök megáldására. A megáldott gyümölcsökkel és a lítiában megáldott kaláccsal várunk mindenkit szeretetvendégségre a templom udvaron.

  5. Augusztus 13-án a Duna Televízió csatornája 10.50-től élőben közvetíti a vasárnapi Szent Liturgiát székesegyházunkból. Ezen a vasárnapon 9 órakor nem lesz Szent Liturgia. Szeretettel várunk mindenkit a 10.50-től kezdődő Szent Liturgiára.