Lelkileg felüdít, bátorít és erőt ad Arimateai József és a kenethozó asszonyok tettei. Példaképeim. 

A tisztesség és hűség bajnokai ők, valódi hősök, akik nem lettek sztárok és nem lettek gazdagok, nincs róla hír, hogy az egyházi karriert futottak volna be. De tetteik gyertyányi fénye a jövő záloga lett.

S végiggondolva közösségünket örömmel veszem észre, hogy köztünk is vannak arimateai Józsefek és kenethozó asszonyok. Akik érdek nélkül, de meggyőződéssel teszik dolgukat, végzik szolgálatukat. A beteget ápoló, gyereket nevelő, munkáját becsülettel végző csendes tettek hősei.Ők az élet hordozói, továbbadói, a csoda előkészítői, a világ reményei, akik a nagypénteki hangzatos és látványos Isten-gyilkos tömegében, az emberi méltóság és a remény hordozói.

Arimateiai József, kenethozó asszonyok, kedves testvérek, legyetek a hétköznap hősei, a tettek bajnokai, a feltámadás hírnökei, akik tudják: Többet ér egy gyertyát meggyújtani, mint a sötét miatt panaszkodni.